Parę słów o nas...

Co to jest ARGE?

ARGE

Europejska Federacja Stowarzyszeń Zamków i producenci okuć budowlanych.  To stowarzyszenie handlowe, które reprezentuje producentów okuć budowlanych w Europie.

ZPOB

Związek Producentów okuć budowlanych ,jest zrzeszony pod patronatem Arge.

ARGE wspiera swoich członków w przestrzeganiu unijnego rozporządzenia REACH

REACH jest rozporządzeniem Unii Europejskiej przyjętym w celu poprawy ochrony zdrowia ludzkiego i środowiska przed zagrożeniami, jakie mogą stwarzać chemikalia. REACH jest uważany za jedno z najbardziej złożonych przepisów UE, które muszą spełniać przedsiębiorstwa w UE / EWG. Powiązane zadania dla MŚP (małych i średnich przedsiębiorstw) mogą być znaczne. ARGE uczyniło jednym ze swoich priorytetów wspieranie producentów okuć budowlanych w skutecznym radzeniu sobie z wybranymi wyzwaniami REACH.

Jednym z wyzwań jest zastosowanie niklu do kluczy.

Od pierwszego kwartału 2017 r. ARGE lobbuje przeciwko propozycji Europejskiej Agencji Chemikaliów (ECHA), aby ograniczyć użycie niklu w kluczach. Niedawno Komisja Europejska i ECHA postanowiły przerwać przygotowywanie wytycznych, które rozszerzyłyby istniejące obecnie ograniczenie stosowania niklu. W rezultacie na razie zapobiega się zagrożeniu, że nikiel zostanie ograniczony do użycia w kluczach.

Następnym z wyzwań, jest ołów ciężki (Pb) w sprzęcie budowlanym

27 czerwca 2018 r. Metal ciężki (Pb) został dodany do „Listy kandydackiej substancji wzbudzających szczególnie duże obawy w ramach REACH” („Lista kandydacka SVHC”). Ponieważ ołów jest stosowany w stopach, z których wykonane są różne elementy sprzętu budowlanego (a w niektórych przypadkach same produkty), niektóre obowiązki i obowiązki wynikające z rozporządzenia REACH stały się istotne dla znacznej liczby producentów sprzętu budowlanego. ARGE przygotowało zalecenie dotyczące sposobu spełnienia powiązanych wymagań.

Czym Zajmuje się ZPOB?

WYRÓZNIA NAS WIEDZA,PRESTIŻ,KONTAKTY

Związek ZPOB  wytycza nowe kierunki rozwoju reprezentowanego przez siebie sektora, stawia na nowoczesne rozwiązania i integruje środowisko. Zapewnia swoim członkom wiarygodne informacje, promocję i wsparcie, a także reprezentuje ich w kontaktach z instytucjami krajowymi i zagranicznymi. Wszystko to sprawia, że przynależność do ZPOB stanowi dla firmy nobilitację, a grono zrzeszonych w tej organizacji podmiotów stale się powiększa.

Celem związku jest:

 1. Ochrona praw i reprezentowanie interesów członków związku wobec organów władzy i administracji państwowej oraz organów samorządu terytarialnego.
 2. Przedstawicielstwo i członkostwo w europejskim stowarzyszeniu producentów zamków i okuć arge.
 3. Umożliwienie członkom związku nawiązania współpracy z innymi producentami i stowarzyszeniami producentów zamków i okuć – członkami arge.
 4. Reprezentowanie interesów członków związku w instytucjach międzynarodowych, szczególnie w zakresie normalizacji (cen/iso).
 5. Ułatwianie dostępu do materiałów zagranicznych i krajowych z zakresu kierunków rozwoju branży okuć.
 6. Ułatwianie współpracy, wymiany informacji i doświadczeń między członkami związku.
 7. Ułatwienie wykonywania badań i uzyskiwania atestów przeprowadzonych przez akredytowane laboratoria badawcze, wyrobów produkowanych przez członków związku.
 8. Pomoc w uzyskiwaniu patentów i wzorów użytkowych.
 9. Udzielanie konsultacji i pomocy członkom związku w zakresie obszaru działalności związku.

Zarząd ZPOB

 

Claude Verschelden

Prezes
Fana

Tomasz Łasowski

Wiceprezes
Woelm

Zbigniew Lenarski

Sekretarz
Fana

Bogumił Lewczuk

Skarbnik
Wilka

Aktualności

 • Konkurs na nowe logo Związku Producentów Okuć Budowlanych rozstrzygnięty
  Związek Producentów Okuć Budowlanych ma przyjemność ogłosić wyniki konkursu na nowy logotyp. Wybrana koncepcja wyróżniła się precyzyjnym odniesieniem do znaczeń i wartości Związku oraz walorami użytkowymi wykorzystania znaku.
 • Konkurs na nowy logotyp Związku Producentów Okuć Budowlanych!
  Czy Twoja firma posiada dział marketingu, pełen kreatywnych umysłów gotowych podjąć wyzwanie? Jeśli tak, to jesteśmy zainteresowani Twoimi talentami! Związek Producentów Okuć Budowlanych poszukuje nowego, dynamicznego i wyjątkowego logotypu, który będzie odzwierciedlał idee i wartości. Zapraszamy do stworzenia propozycji logo, które przyciągnie uwagę, reprezentując branżę producentów okuć budowlanych i wyróżni się spośród innych. Weź udział w konkursie!
 • Konferencja ARGE 2023
  2023 – Konferencja ARGE w Pradze – zarezerwuj termin! Nasza coroczna konferencja ARGE 2023 zbliża się wielkimi krokami. Wydarzenie zaplanowano na 15 i 16 września 2023 r. w czeskiej Pradze. Mamy nadzieję, że weźmiecie w niej udział!  
 • Konferencja ARGE
  2020 – Sztokholm Konferencja ARGE 2020 – Zapisz datę! Naszym kolejnym wydarzeniem będzie coroczna konferencja ARGE 2020. Wydarzenie zaplanowano na 10 i 11 września 2020 r. W Sztokholmie w Szwecji. Rejestracja będzie możliwa około Eastertime 2020. Mamy nadzieję, że będziesz w stanie uczestniczyć!
BUY NOW